tbteducation.com | ''Discover the World''tbteducation.com | ''Discover the World''
Forgot password?

İngiltere & İskoçya

İNGİLTERE & İSKOÇYA TURU 
YAŞAYARAK İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUZ…
LONDRA, OXFORD, CAMBRIDGE, MANCHASTER, GLASGOW, EDINBURGH
6 GECE / 7 GÜN

 

1. Gün: İstanbul – Londra
Atatürk havalimanından hareket edecek uçağımızla Londra’ya varacağız, buradan otobüsümüz bizi önce Hampton Court Palace ziyaretine sonra da Madam Tussauds Balmumu Müzesi ziyaret edilecek, Oxford caddesinde kısa bir yürüyüş sonrası otelimize hareket edip odalara yerleşeceğiz. Akşam yemeği otel çevresinde yenilecektir.

2. Gün: Londra
Sabah 08.00 otel’deki kahvaltı ardından 09.00 hareketle özel otobüsümüzle şehir turumuz başlıyor. Gezilecek yerler Piccadily Circus, Trafalgar Square, Covent Garden, British Museum, Tower Bridge (ekstra) Greenwich Observatory ve Tower of London olacaktır. Akşam yemeğini şehirde yedikten sonra otelimize dönüyoruz.

3. Gün: Londra – Cambridge
Sabah 08.00 de otelde kahvaltı sonrası otelden hareket ederek Londra şehir ve Cambridge turu gerçekleştirilecektir.Akşam yemeğini yedikten sonra otelimize döneceğiz.Konaklama otelimizdedir.

4. Gün: Londra – Oxford – Manchaster
Sabah 08.00 de otelde kahvaltı yapıp ardından 08.30 hareketle özel otobüsümüzle Oxford şehrine gidiyoruz, şehirde gezilecek yerler arasındadır. Oxford şehri gezisi sonrasında Manchester’a hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Manchaster

5. Gün: Manchaster – Liverpool – Glasgow – Edinburgh
Sabah otelde kahvaltı yapıp ardından özel otobüsümüzle Manchester panaromik turu sonrası sanayi devriminin başlangıcı olan, klasik ve modern mimarinin kaynaştığı İskoçya’nın önemli kenti Glasgow’a hareket ediyoruz. Glasgow şehir turumuzda, galerileri, dükkân ve müzeleriyle ünlü, Büyük Britanya’nın en geniş İskoç mirasına sahip şehri Glasgow’u panoramik olarak göreceğiz. Glasgow Üniversitesi – Kelvin Nehri – Merchant Meydanı – People Palace gotik mimarisi ile ünlü Glasgow Katedrali, Rönesans mimarisi ile ünlü City Chambers ve George meydanı ziyaret edilecek yerler arasındadır. İskoçya’nın zengin alışveriş merkezi Buchanan Street ve çevresinde serbest zamandan sonrası gezinti ve alışveriş imkânı. Ardından Edinburg’a hareket ve Edinburg’taki otelimize varış ve odalarımıza yerleşme.

6. Gün: Edinburgh
Sabah otelde kahvaltı yapıp ardından özel otobüsümüzle Edinburgh şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turu esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi’nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlamento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter’ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer.

7. Gün: Edinburgh – İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Edinburgh Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1346 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:50’de İstanbul’a hareket. konforlu bir uçuşun ardından saat 22:05’te İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Ücrete Dahil Hizmetler 
* 3*’lı otellerde 6 gece Oda Kahvaltı Dahil
* İstanbul – Londra, Edinburgh – İstanbul arası gidiş dönüş ekomoni sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri ve Havaalanı transferleri,
* Programda belirtilen çevre gezileri
* Yarım gün şehir turları
* Londra, Oxford, Cambridge, Manchester, Glasgow, Edinburg Şehir Gezileri
* Havaalanı karşılama ve asistanlık hizmeti
* Türkçe, İngilizce rehberlik hizmetleri
* İngiltere Vize Ücreti + Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL’dir.
* TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
* Madame Tussauds + London Eye

Extra Hizmetler
* Öğle ve akşam yemekleri ekstradır.
* Extra turlar, Müze girişleri ve Her Türlü Kişisel Harcamalar + Stat Girişleri